Türker Ertürk; Yanlış adamlarla doğru iş yapılamaz

YANLIŞ ADAMLARLA VE İTTİFAKLARLA DOĞRU ŞEYLER YAPILAMAZ

Türkiye’nin Suriye’de ne yaptığı belli değil! Bu gidiş; felaket ve Ortadoğu Bataklığı rotasıdır. Bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir. Ekonomimiz de hızla çöküş yolundadır. Bu kış, ekonomik olarak çok ağır geçecektir.

Yanlış adamlarla ve ittifaklarla doğru şeyler yapılamaz. ÖSO denen teröristlerle ve ruh hastası çapulcularla işbirliği yaparak, bölgemizin ve ülkemizin güvenliği ve istikrarı asla sağlanamaz. Türkiye yanlış yoldadır.

İşbirliği yapılması gereken, Şam’dır. Zaten PKK uzantısı YPG’nin Suriye’nin kuzeyine hakim olmasının nedeni; AKP liderliğinde Türkiye’nin, emperyalizmin vekalet savaşına verdiği destektir. Destek derhal çekilmeli ve Suriye sınırımızın güvenliği sağlanmalıdır.

Ülkemizi yöneten İktidar, Suriye’de IŞİD’le mücadelede ABD’ye; PKK’nın uzantısı terörist PYD ile müttefiklik yaparak yanlış iş yaptığını, devlet olan Türkiye ile işbirliği yapması gerektiğini söylüyor. Fakat aynı yanlışı kendisi de yapıyor; devlet olan Suriye ile değil, terörist olan ÖSO ile işbirliği yaparak. Ve ne yazık ki bu yanlış politikalar; TSK’nın bir korgenerali olan Zekai Aksakallı’ya, teröristlerin lideri ile el sıkıştırıyor.

Ayrıca; IŞİD’le mücadele edilecekse, ilk başlanacak yer ülkemizdir. Güneyimizdeki coğrafyadan ülkemize gelen ve gözlem altında olmayan 4 milyon nüfus mevcuttur.

Türkiye; çıkarlarının örtüştüğü bölge ülkelerinin başkentleri olan Şam, Bağdat, Tahran ve Moskova ile masaya oturmalı, çözümler planlamalıdır. Gerisi, lafügüzaftır.

TÜRKER ERTÜRK