Türker Ertürk; Kim kimden özür diledi ?

KİM, KİMDEN ÖZÜR DİLEDİ?

Türkiye-İsrail ilişkileri; yalandan kötüydü. Esasında, kapalı kapılar ardında, her şey eskisinden daha iyi idi. İsrail ile olan ticaret hacmimiz, geçmiş dönemlerle kıyaslanmayacak şekilde, yaklaşık olarak 3 kat arttı. Halkımızı kandırmak için İsrail’e sövüp saydınız ama; arka odada işi pişirdiniz ve mercimeği fırına verdiniz. Hatta; bu dönemde İsrail’in NATO vetosunu bile kaldırdınız.

Gerçekten bu zihniyet için; yalan, hem de kuyruklusu ve riya, hem de iliklerine kadar, bir yaşam tarzı olmuştur.

İsrail, Türkiye’den özür dilemedi. Eğer diledi ise; göstersinler özür mektubunu, biz özür dileyelim ve iftira etmişiz, haklısınız diyelim. Ama, bu da yalan!

Bakınız Kremlin Sözcüsü; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, öldürülen Rus pilotla ilgili Putin’e mektup yazdığını ve üzüntülerini belirttiğini söyledi. Erdoğan’ın mektubu, Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından da doğrulandı. Rus haber ajansı Sputnik ise; Erdoğan’ın, Putin’den özür dilediğini iddia ediyor.

Sputnik’in haberine göre; “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk F16’larının düşürdüğü Rus Su-24 uçağının pilotunun ölümü için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den özür dilediği” belirtildi.

Rus uçağının düşürülmesinden sonra, düşüncesizce yapılan açıklamalarınıza ve dayılanmalarınıza ne oldu? Hani o, afralarınız ve tafralarınız! Desenize; süngünüz düştü ve tükürdüğünüzü size yalattılar.

Hani Gazze Ablukasını kaldıracaktınız, ne oldu? 2010’da dokuz insanımız, bu yüzden yaşamını kaybetti. Onları ölüme siz gönderdiniz! Bir devlet gibi değil, bir kabile gibi davrandınız. Şimdi ne değişti? İsrail “Gazze Ablukası”nı yine kaldırmıyor. Yine tükürdüğünüzü size yalatıyorlar değil mi?

Sizin ne olduğunuzu biliyoruz da, ülkemize ve onun çağdaş dünyadaki her geçen gün sayenizde ayaklar altına alınan itibarına yazık oluyor.

Saygılar sunarım.

TÜRKER ERTÜRK