Türker Ertürk; İktidara rağmen Rusya ile dostluk

RUSYA BARIŞ İSTİYOR

Gerçekten ülkemiz; liyakat fukaraları ile “Siyasal İslamcı” ideolojiye ve “Yeni Osmanlıcı” hayaline sahip insanlar tarafından yönetilmektedir. Bu rotada Türkiye‘nin varabileceği yer, tartışmasız felakettir. Geçmişin aklı, kimliği ve çağdışı ideolojisi ile günümüzün sorunları çözülemez, ancak katmerleşir.

Dün (26 Mayıs 2016), İstanbul Boğazı‘ndan geçen Krivak sınıfı Rus savaş gemisinin; Türk Halkına dostça mesaj vermeye çalıştığını, “Türkiye-Rusya arasındaki gerginliğin, iki ülkenin çıkarına olmadığını anlatmaya çalıştığını” yazmış ve söylemiştik.

Bugün (27 Mayıs 2016) bakıyoruz ki; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Yunanistan‘ın başkenti Atina‘ya yaptığı resmi ziyaret sırasında, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras‘la düzenlenen basın toplantısında, Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istediğini söyledi.

Gelişmeler, bizi doğrulamaktadır. Türkiye-Rusya ilişkilerinin bozulması; ülkemize güvenlikten ekonomiye, istihdamdan terörle mücadeleye kadar her alanda zarar vermektedir. İlişkilerin eski düzeyine çıkarılmasının önünde tek engel, İktidardır. Ülkemiz, bunu aşmak zorundadır.

Saygılar sunarım.

TÜRKER ERTÜRK