Türker Ertürk; Anlamamakta ısrar ederseniz….

TÜRKİYE SADECE İKİ TIK GERİDEN GELİYOR

  Bugün(27 Mayıs 2016) medyada; IŞİD’in Suriye’deki merkezi Rakka’ya yönelik operasyonda, PKK bağlantılı YPG güçleriyle Amerikalı askerlerin yan yana görüntüleri çıktı. Herkes şaşkınlık içinde birbirine soruyor ve tepki gösteriyor; “Bu nedir?” diye.

Esasında, bu görüntülere gerçekten şaşırmak için şaşkın ve gafil olmak lazım. Mesaj çok net! PKK ve diğer terör örgütleri, her yaptıkları onaylanmasa da ABD’nin müttefikleridir. Türkiye de dâhil, Ortadoğu Bölgesi’nin yeniden dizayn edilebilmesi ve yeni bir siyasi harita çizilebilmesi için gerekli olan istikrarsızlaştırma operasyonlarının, enstrümanlarıdır bunlar.

ABD’ye kızmamak lazım. Çünkü adamlar tutarlı! Zaman zaman vakvakları ürkütmemek için kıvırsalar da, yazdıklarını ve söylediklerini yapıyorlar, yaptıklarını yazıyor ve söylüyorlar.

ABD’nin en yetkili ağızları, terör örgütü PKK’nin organik bir unsuru olan PYD’yi müttefik olarak gördüklerini söylemedi mi? Daha ne desinler! PKK’ya lojistik destek sağlarken yakalanmadılar mı? Hala anlamıyorsanız, aptalsınız demektir ve size her şey müstahaktır.

Çağdaş ve güçlü toplumlar; çağdaşlıktan yeterince nasibini alamamış ve güçlü olmayan toplumları sömürürler, iterler ve kakarlar. Yaşamın kuralı budur. ABD uzun vadeli çıkarları için, Türkiye’nin de dahil olduğu bölgeyi yeniden şekillendirmeye çalışmaktadır. Büyük Ortadoğu Projesi (BOP); bu şekillendirme çalışmasının adıdır. Bu proje içinde, Türkiye’nin bölünmesi ve bölgede Kürdistan’ın kurulması planlanmıştır.

Ne söylediğinizin değil, ne yaptığınızın önemi vardır. Bu bağlamda; Erdoğan ve AKP’nin uygulamaları, politikaları ve idari tasarrufları ile Türkiye, bölünme sürecine sokulmuştur. Çok ciddi ve radikal rota değişiklikleri yapılamaz ise, bunun önüne geçilemez.  Aynen Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi! Bugün için, onlar da üniter yapılarını koruyorlar ama sadece kağıt üzerinde. Türkiye, sadece iki tık geriden geliyor bu süreçte!

Bu süreçten asgari zararla kurtulabilmek için; Erdoğan’sız bir iktidar ve bölgenin güçleri olan Tahran, Bağdat, Şam ve Moskova ile işbirliği yapmanız gereklidir. Bakın geçen gün, İstanbul Boğazı’ndan geçen Krivak sınıfı Rus Firkateyni Pytlivy; Türk Halkı’na dostça bir mesaj vermeye çalıştı ve “gerilimin tırmanması ülkelerimizin çıkarlarına değildir” demek istedi. Tabii ki, anlayana!

Hayır, biz mesajları böyle anlamıyoruzderseniz, anlatmaya çalıştığımız son kaçınılmazdır deriz.

Saygılar sunarım.

TÜRKER ERTÜRK