Türk turizmi, restoranları ve kültürünün ‘ROTA’sı belirlendi

Britanya’da turizm, otel ve restoran alanında faaliyet gösteren Türk firma ve çalışanları için Restoran, Otel, Turizm Ass. (ROTA) adlı yeni bir Türk toplum örgütü geçtiğimiz günlerde kuruldu.

 
Britanya’da yerleşik restoran, otel ve turizm meslek kuruluşları ve çalışanlarına bir dayanışma, iletişim ve işbirliği platformu oluşturmayı hedefleyen ROTA, üyeleri arasında destek, bilgi akışı ve ticari işbirliği platformu oluşturmayı hedefliyor. 
Türk turizm ve ve kültürünü, zengin Türk mutfağını Britanya’da olumlu bir şekilde yansıtmak ve geleneksel özellikleri yaymak amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunacak olan yeni oluşum, meslek kuruluşları ve çalışanları arasında başarılı değerleri ön plana çıkararak, teşvik ve özentiyi sağlayacak. 
İkili ilişkiler ve etkinliklerle Britanya yönetim ve halkının; Türkiye, Türk Turizmi ve Mutfağı konusunda bilgilendirilmesi ve eğitilmesini de hedefliyor. 

ROTA, kar amacı gütmüyor!

Amaçlarını gerçekleştirebilecek fikirleri, bağlantıları ve becerileri paylaşarak kaynak yaratmayı hedefleyen ROTA, üyeleri arasında kar amacı gütmeyen, dinamik bir işbirliğini gerçekleştiren, şeffaf ve seçkin bir kuruluş olmak istiyor.
   

Bir süredir devam eden kuruluş çalışmalarını tamamlayan ROTA’nın, genel kurul toplantısı, başkan ve yönetim kurulunun seçilmesi Canary Wharf’ta bulunan Hazev’de gerçekleştirildi.  
Bağımsız, hiçbir resmi, dini ve özel kuruma bağlı veya temsilcisi olmayan ROTA genel kurulunda yapılan seçimler sonunda; tek aday olarak belirtilen Akın Örs’ü oy birliği ile başkanlığa seçti. 
Ahmet Sapaz ve Şeref Aygunoğlu Başkan Yardımcılığı, Esen Harput ve Mehmet Evirgen yönetim kurulu üyeliğine seçilirken, Ahmet Sapaz ayrıca Saymanlık görevini de üstlendi. Denetim kurulu üyeleri ise Jale Özer ve Hüseyin Ulus olarak belirlendi.
Onursal Baskanı Yunus Aslan, Onur Üyesi ise Birol K Yigitcan olan ROTA, gözlemci misafir olarak bulunan İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Timur Doğruyol ve Baskan Yrd. ve Azerbaycan Evi Başkanı Dr. Ali Tekin Atalar,  İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı  Jale Özer, Hazev sahibi Önder Şahan ve Hazev çalışanları ile kurucu şeref üyelerinin yanı sıra yeni üyelerine de  katkı ve emeklerinden dolayı, teşekkür ediyor.
rotauk@hotmail.com e-posta adresinden ve/veya “RotaGB” Facebook sayfasından, uzun zamandır şiddetle ihtiyaç duyulan bir alanda büyük katkılar sağlayacak ROTA ile iletişim kurulabilir. 

LondraPosta / Londra


Telif hakkı saklıdır 2014! Kaynak gösterilmeden yazı, fotograf ve video kullanılamaz!