‘TEK KİŞİLİK ORDU’ ŞÜKRÜ SERVER AYA’YI KAYBETTİK

    ‘TEK KİŞİLİK ORDU’ ARTIK YOK 

 

Türkiye’nin ‘Ermeni Soykırımı’ yalanı ile mücadelede en büyük savaşçılarından biri olan Şükrü Server Aya, 89 yaşında aramızdan ayrıldı. Türkçe ve İngilizce olarak çok sayıda araştırma kitabı yazarak uluslararası Ermeni lobileri ile mücadelesi ile tanınan Şükrü Server Aya, çabalarını daha çok kendi olanakları ile sürdürdüğü için ‘Tek Kişilik Ordu’ olarak anılıyordu. 

Atatürkçü Düşünce Derneği ve ‘Ermeni Soykırımı’ yalanı ile mücadele eden kitle örgütlerinin bir çok konferansında konuşan ve uluslararası medya organlarında yazılar yazan Şükrü Servet Aya, bir kaç kez Londra’ya gelerek Türk toplumuna hitap etmişti. 

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği, bugün yayınladığı bir açıklama ile ‘Tek kişilk Ordu’ Şükrü Server Aya’nın kaybından duyulan üzüntüyü belirtti;

  

‘Vefat ve Başsağlığı

Değerli Büyüğümüz ,

Şükrü Server Aya’nın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Ülkesi için yaşamının sonuna kadar yılmadan,vazgeçmeden tek başına mücadelesini  sürdürmüş, bu çalışmaları  hepimize  ışık olmuştur. Türk Milleti gerçek bir aydınını, vatansever ve  fedakâr bir evladını kaybetmiştir.Birçok projede birlikte çalıştığımız Şükrü Sever Aya ağabeyimize Allah’tan rahmet , başta ailesi  olmak üzere,yakınları  ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

Başımız sağolsun.

Işıklar içinde yatsın.

Jale Özer’

 

LondraPosta-Londra