ŞEKER BAYRAMI SONRASINDA, HERŞEY ÇOK ŞEKER OLACAK

HERŞEY  ÇOK ŞEKER OLACAK

 

Londra’da yaşayan bir gurup yurttaşımız Şeker Bayramının ikinci gününde yaptıkları davette gerçek bir bayram havası yaşadılar. Canary Warf daki Hazev restorant ta yapılan bayram yemeğine katılan yurtseverler, kutladıkları Şeker bayramı dolayısıyla gelecek günlere umutla bakarken; HERŞEY ÇOK ŞEKER OLACAK dediler.

Milli ve kültürel bayramlarımızda Londra’da yaşayan yurttaşlarımızın uğrak yerlerinden biri olan Hazev restorantta bir gurup yurtsever tarafından organize edilen ‘Şeker Bayramı’ yemeği, sıradan bir bayramlaşmanın ötesinde umut ve çoşku doluydu. Kadehlerin kaldırıldığı, cumhuriyetin ilk yıllarına özgü kadın ağırlıklı kutlamada yapılan bireysel konuşmalarda,  uzun yıllardır ilk kez ‘yakın geleceğe’ umut ve çoşku ile baktı insanlarımız. Artık yepyeni bir atmosfer var bayramlarımızda.

Konuşmalarda ağırlık, yaklaşan İstanbul Belediye seçimleri ve hızla yükselen Cumhuriyetin yeni bir zaferine duyulan güven üzerinde yükseliyordu. Davete katılan yurtseverler kadehlerini yükselen demokrasi,özgürlük,adalet, kadın hakları, can güvenliği ve hukuk devleti için kaldırıyorlardı.    

Türkiye yeni bir döneme giriyor. Bunu, her yerde görüyorsunuz. Herkes olan herşeyi aynı anda görüyor ve aynı sonuçlara ulaşıyor. Din adına yapılan sahtekarlıkların, baskı ve yalan rejiminin, kadın,çocuk ve mazlumların üzerindeki baskı ve terörün sonuna doğru yaklaştığımız apaçık ortada.

Şeker bayramınızı bu duygularla kutluyoruz. Bundan sonra her bayram ‘çok güzel olacak’

 

Mahir Tan          LondraPosta-Londra