MEDYA’NIN ALTIN ADAMI

                       Medya’nın Altın Adamı         

Gazetecilik yaşamında 50 yıldır en üst düzeyde demir atan Uğur Dündar dün CHP İngiltere Birliği’nin düzenlediği bir toplantı ile yeniden okurları ve sevenleri ile birlikteydi. Gazeteci ve yazar CHP milletvekili Atilla Sertel ile birlikte Londra’da hayranları ile yer alan Dündar yaşamı dökümanter ve filmlere konu olan kendi alanında tartışmasız bir dev adam.

Dün CHP Londra Birliği tarafından düzenlenen toplantıda Uğur Dündar’ın çoğunluğu gazetecilik ve etiği alanında ders niteliğindeki haberlerinden oluşan bir demet görüntüleri ile birlikte sunuldu.    Türk medyasında canlı olarak yayınlanan flaş haber ve görüntüleri  ülkedeki ve uluslararası plandaki sürtüşmeler,tartışmalar ve yarattıkları sonuçlarıyla birlikte değerlendirilen Dündar, hemen her alanda ilk,en büyük,en çok okunan,izlenen gibi kavramların toplumda yerleşmesinin başlıca temsilcisi oldu. Uğur Dündar ile medyanın çok daha ahlaklı,çok daha objektif ve çok daha etkili olduğunu gördük.

Korsanlarla havadan helikopterle inip yapılan canlı röportajlar, rüşvet, hırsızlık olaylarında canlı yüzleştirmeler, zora karşı bizzat gösterilen fiziksel direniş medyada Uğur Dündar’ın  yöntem ve uygulamaları olarak yerleşti. Dün akşam yapılan film ve dökümanter gösterileri, açık olarak ‘ondan daha iyisi gelmedi’ dedirtecek nitelikteydi.

CHP Londra Birliği Başkanı Kazım Gül tarafından ‘Halk Arenası’ adı altında sunulan programda, günün güncel sorularına da cevap veren Uğur Dündar’a , CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel eşlik etti.

 

Mahir Tan            Londraposta-Londra