İTDF; CUMHURİYETİMİZİN 95. YILINI KUTLUYORUZ

Değerli Üyelerimiz
Üyesi olduğumuz İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu’nun  hersene düzenlediği Cumhuriyet Balosu ‘detaylarını aşağıda bilginize sunarız.
İngiltere ADD üyeleri olarak her zaman  olduğu  gibi, bu senede  büyük katılımımızla destek vermenizi ve bu bilgileri arkadaş listelerinizde dağıtımını yaparak onların da katılmasını sağlamanızı önemle rica ederiz. Cumhuriyet’imize ve kazanımlarına sahip çıkmak ve bu büyük coşkuyu birlikte yaşamak umuduyla
hepinizi bekliyoruz.
Saygılarımızla.
İngiltere ADD Yönetim Kurulu
——————————————————
İNGİLTERE TÜRK DERNEKLERİ FEDERASYONU

Değerli Üyeler, Dostlar,

Son yıllarda stadyumlardan , meydanlardan Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal  Atatürk’ün isminin kaldırıldığı, havaalanını yeterli değil bahanesiyle  başka yere taşıma çabalarının  aslında büyük önderin ismine bile tahammül edemedikleri ve en son olarak da  Atatürk’e hakaret etmenin düşünce özgürlüğü olduğu kararını  veren hakimlerin olduğu  bu karanlık dönemde ; Cumhuriyet kazanımlarının da birer birer ortadan kaldırıldıklarını büyük bir üzüntüyle  okuyoruz.

Bu karanlık dönemde  23 Nisan, 19 Mayıs, 24 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim’lerin kutlamaları zaman zaman yasaklanmış, yasaklanmadığı zamanda resmi makamlarca sönük bir şekilde kutlanmıştır. Ancak bu bayramlar yasaklandıkça veya kutlamaları engelleme çalışmaları arttıkça  Türk Milleti daha da kenetlenecek ve bayramlarına sıkı sıkıya sarılacaktır. Çünkü bu bayramlar bizim onurumuzdur, gururumuzdur.
Bizler de özellikle son senelerde İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu olarak Londra’da düzenlediğimiz geleneksel “Cumhuriyet Balosu ” kutlamaları için Atatürk ve Cumhuriyet’ten rahatsız olan birçok kişi ve kurumların her türlü engellemelerine rağmen hiçbir zaman mücadelemizden vazgeçmemiş, İngiltere ‘de yaşayan halkımızla birlikte değerlerimize sahip çıkarak ve hersene bir öncekinden daha çok coşkuyla kutlamışızdır.
Önümüzde ne engel olursa olsun biliyoruz ki ; bu sene de yurt içinde ve dışında yaşayan vatanseverler Ata’sına ve onun kurduğu Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacak ve Cumhuriyet’imizin 95.yılını coşkuyla kutlayacağız.
Tüm Atatürk ve Cumhuriyet Sevdalılarını aşağıda detaylarını bulacağınız  26 Ekim 2018, Cuma  akşamı yapacağımız ” Cumhuriyet Balo” muza bekliyoruz.

Yaşasın Büyük Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk
Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Saygılarımızla
Başkan Jale Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri
İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu

***********************
CUMHURİYETİMİZİN 95. YILINI KUTLUYORUZ
 —–CUMHURİYET BALOSU 2018—-

Tarih: 26 Ekim 2018 Cuma
Saat: 19:00 – 24:00
Kıyafet: Takım elbise / kokteyl elbisesi
Yer: Grand Palace Banqueting Suite
242 High Road
London, N22 8JX
(Websitesi: https://www.grandpalace.co.uk)
-Bilet ücreti :£40.00
-Bilet ücretine zengin menü, şarap, bira ve alkolsüz içecekler dahildir.
– canlı müzik, zengin program ve piyango çekilişi olacaktır.

REZERVASYON:
Biletler £40 olup, internet banka havalesi veya çek postalama yöntemiyle ayırılabilir.
Çekler FTA UK hesabına yazılıp, her Cumartesi 12-18:00 arası bilet satışı için ayrıca açık olacak ofisimize (228A Kingsland Road, London, E2 8AX) postalanabilir.

ÖDEME BİLGİLERİ
– Banka: Turkish Bank (UK) Limited
– Hesap adı: FTA UK
– Sıralama kodu: 40-51-98
– Hesap numarası: 08230188
– Referans: İsim soyisim.

İLETİŞİM
– Tel: 07561101840, 07887485394
– E-posta: bilet@ftauk.org