İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği, genç profesyonelleri topladı


Türkiye’nin Londra’daki geleceği


İADD  Londra’daki Cumhuriyet’in  geleceğini topladı.

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği (İADD), Londra’da finans, bankacılık ve kilit sektörlerde çalışan gençleri bir araya getirdi. İADD Başkanı Jale Özer ve yöneticiler tarafından Londra Finans Dünyasının kalbi Canary Warf’taki Hazev Restorant’ta yapılan resepsiyona, ağırlıklı olarak finans ve bankacılık sektöründe çalışan 40 genç profesyonel katıldı. Başkan Jale Özer ve Genel Sekreter Serdar Yıldızhan’ın birer konuşma yaptığı toplantıya; Çağdaş Türkler Gurubu Başkanı Arzu Güler ve Türk Bankacılar Derneği Başkanı Serdar Karataş katıldılar.
İADD Başkanı Özer; ‘Geleceğimiz emin ellerde’
                                      

‘Cumhuriyet’in Geleceği birleşiyor’

İADD Başkanı Jale Özer, 12 mayıs gecesi  Londra ve Dünya’nın finans merkezi Canary Warf’ta yer alan ‘Hazev Restorant’taki ‘genç beyinler’ toplantısında yaptığı açılış konuşmasında, ‘Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Dünya’nın en büyük ekonomik ve siyasi merkezlerinden biri olan Londra’da, çalışan profesyonel gençleri bir araya getirerek, Cumhuriyet Türkiyesi’nin çağdaş geleceğini gözler önüne serdiklerini’ belirtti. Çoğunluğu bankacılık, finans ve elektronik alanında çalışan genç Türklere, kapılarını açıp, onları birlik ve dayanışma içinde, Cumhuriyet toplumuna önderlik etmeye çağıran İADD Başkanı Özer, ‘Dünya’nın en büyük kuruluşlarında görevli gençlerimizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarında olduğu gibi, çağdaş bilim ve ekonomik gelişmeleri Türk toplumuna taşıma ve benimsetme görevini başarıyla yerine getirdiklerine’ işaret etti.
 

Türk Bankacılar Derneği Başkanı Çağlar Karataş

                               

En büyük bankalarda 400 Türk genci

12 Mayıs Resepsiyonuna katılan Türk Bankacılar Derneği Başkanı Çağlar Karataş, ‘LondraPosta’ya yaptığı açıklamada, ‘derneklerinin 350 faal üye ile Finans Dünyasının kalbi demek olan Londra’da uluslararası bankacılık ve finans hareketlerini’  merkezden izlediklerini’ söyledi. Önemli bir bölümü uluslararası bankalarda üst düzey görevlerde bulunan üyelerinin çalışma hayatında daha başarılı olmaları için destek ve birlik mücadelesi verdiklerini belirten Çağlar Karataş, ‘bu alanda üyelerimiz arasında tanışma toplantıları düzenliyor ve sektördeki gelişmeleri aktaran bilimsel konferanslar yapıyoruz’ dedi.  İADD tarafından düzenlenen ve bir ilki yaratan 12 Mayıs resepsiyonun, bu alanda çalışan genç profesyoneller için tanışma ve dayanışma atmosferi yarattığan dikkat çeken Karataş, ‘Türkiye’de olduğu gibi İngiltere’de de Türk toplumunun ayrılmaz bir parçası olduklarını’ vurguladı.

İADD Başkanı Jale Özer, Azeri Evi Başkanı Dr. Ali Tekin Atalar, sanatçı Esengül Şaşı,Çağdaş Türkler Başkanı Arzu Güler, İADD Genel Sekreteri Serdar Yıldızhan  

Mahir Tan / LondraPosta / İstanbul


Telif hakkı saklıdır 2014! Kaynak gösterilmeden yazı, fotograf ve video kullanılamaz!