İngiltere ADD ve TGB’den 19 Mayıs etkinlikleri

19 Mayıs 1919’da Bandırma Gemisi’yle Samsun’a çıkan Atatürk, bu tarihte Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcını oluşturarak Türk ulusunun kaderini değiştirmiş ve bu önemli günü ’19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak Türk Gençliği’ne armağan etmiştir.
 
Son zamanlarda kutlanmaması için ellerinden geleni ardına koymayan AKP hükümeti ve Cumhuriyet düşmanlarına rağmen, bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (İADD) Türkiye Gençlik Birliği İngiltere (TGB) ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikler kapsamında çoşku ile kutlanacak.
 
Emperyalizm ve onların Türkiye’deki gerici işbirlikçileri ile ulusal bilinci ve beraberliği pekiştiren bayramların kutlanmasını engellemeye çalıştıklarını bildiren İADD Başkanı Jale Özer, etnik ve inanç bazında bölünmeyle halkımıza yeni bir Ortaçağ dayatıldığı uyarısında bulunuyor.
 
Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor günlerde görev ve sorumluluğunun her zaman bilincinde olan İADD, Türkiye Cumhuriyetinin doğum günü sayılan 19 Mayıs’ı bir dizi etkinlikle kutlayacak.
 

19 Mayıs Resepsiyonu ve Kurtuluş Savaşı Dönemi Fotoğrafları Sergisi ve 19 Mayıs Gençlik Festivali

 
Etkinlikler, 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü, Abney Public Hall’da gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs Resepsiyonu ve Kurtuluş Savaşı Dönemi Fotoğrafları Sergisi ile başlayacak. Sergi, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç dönemi olan 15 Mayıs-18 Ekim 1919 tarihleri arasında İstiklal Harbi Gazetesi’nde çıkan yazı ve fotoğraflardan oluşuyor. Kutlamalar daha sonra,18 Mayıs 2014 Pazar günü Newington Green Park’ta yapılacak 19 Mayıs Gençlik Festivali ile devam edecek.
 
Açık büfe yiyecek ve bir kadeh şarabın dahil olduğu 5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 19 Mayıs Resepsiyonu ve Kurtuluş Savaşı Dönemi Fotoğrafları Sergisi’ne katılım ücreti £10. Resepsiyondan elde edilecek gelir, girişin ücretsiz olacağı 18 Mayıs 2014 Pazar günü Newington Green Park’ta kutlanacak 19 Mayıs Gençlik Festivali giderlerini karşılamak amacıyla kullanılacak.
 
19 Mayıs Resepsiyonu ve Kurtuluş Savaşı Dönemi Fotoğrafları Sergisi programı ve detaylar:
 

Program:

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
19 Mayıs Gençlik Festival’i sponsorlarınıntanıtımı
Canlı müzik

Tarih: 5 Mayıs 2014, Pazartesi
Saat: 17:00-20:00
Yer: Abney Public Hall
Adres: 73A Stoke Newington Church St, London N16 0AS
Ulaşım: 

Angel’dan 73 ,341 nolu otobüsler
Manor House’dan 141, 341 nolu otobüsler
Highbury and Islington’dan30, 277 nolu otobüsler
Finsbury Park’tan236nolu otobüs
Old Street istasyonundan141, 21 nolu otobüsler

En yakın tren istasyonu: Stoke Newington

LondraPosta / Londra

Telif hakkı saklıdır 2014! Kaynak gösterilmeden yazı, fotograf ve video kullanılamaz!