İLK OYLAR SANDIĞA DÜŞTÜ

                   İlk Oylar Sandığa Düştü

Londra’da ilk oylar sandığa düştü. Başkentin ünlü müzikholü Olympia da kurulan seçim sandıklarında binlerce yurttaşımız Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için tercihlerini belli ettiler.

Londra’da 4 gün sürecek olan seçimlerde (16-17-18-19 haziran) ilk oylar 16 haziran Cumartesi günü kullanıldı. İlk gün yaklaşık 9000 kişinin oy kullandığı seçimlerde beklenti oy vermenin 35-40 bin çevresinde yurtttaşın katılımıyla tamamlanması.

Londra dışında yaşayan yurttaşların yolcu otobüslerini kiralayarak, trenle ve özel arabalarını paylaşarak geldikleri Olympia salonlarında kurulan sandıklarda seçime katılan partilerin gösterdiği görevliler sandık kurullarında görev yaptılar. 4 Gün boyunca oy kullanma merkezinde bulunacak olan sandık görevlileri oldukça düzenli olarak gerçekleştirilen oy kullanma işleminde güvenlik sağlamanın yanında, usulsüz bir uygulama yapılıp yapılmadığını gözlemliyorlar.

Sandık görevlileri seçimlere katılan AKP,CHP,HDP,İYİ Parti, Vatan partisi ve bazı kitle örgütlerinin temsilcileri arasından seçildiler.

 

LondraPosta-Londra