İADD’NİN ‘İNCE’ BAYRAM KUTLAMASI

İADD’NİN BAYRAM VE ZAFER KUTLAMASI

 

İngilere Atatürkçü Düşünce Derneği 22 Haziran gecesi verdiği yemekte geçmiş şeker bayramı ve gelecek seçim zaferini birlikte kutladı. Canary Warf’daki Hazev restorantta yapılan İADD yemeğine Londra’da yaşayan çağdaş cumhuriyet toplumun çok sayıda destekçisi katıldı.

Şeker bayramı sonrasında bayram kutlaması olarak düşünülen 22 Haziran yemeği,Türkiye’deki seçim atmosferi nedeniyle, beklenen bir zafer kutlamasına dönüştü. İTDF ve İADD Başkanı Jale Özer ve İTDF Asbaşkanı Dr. Ali Tekin Atalar’ın birer konuşma yaptıkları gecede,müzisyenler Erhan ve Can halk türkü ve şarkılarından derlenmiş bir resital sundular.

‘İNCE’  BAYRAM

İTDF ve İADD yıllardan beri Atatürkçü Düşünce ve Çağdaş Türk Toplumunun İngiltere’de sözcülüğünü yapan temel kitle örgütleri. Bu nedenle 22 haziran ‘Bayram Kutlaması’ son üç günde 24 Haziran seçimleri için büyük bir atağa geçen Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin İzmir ve Ankara’da yaptığı tarihi mitinglerin yarattığı umut ve heyecan atmosferinde gerçekleşti. Başkan Jale Özer ve Dr.Ali Tekin Atalar yaptıkları konuşmalarda, Muharrem İnce hareketine ve bu sonucu yaratan ‘dip dalgasına’ geniş yer verdiler.

Hazev restorantta kutlanan ‘Şeker Bayramı’,bir gün sonra yapılacak olan tarihi bir katılımın beklendiği İstanbul mitingi ‘arefesinde’,umut dolu ‘ince’ bir bayramlaşma oldu.

Uzun yıllardan beri Çağdaş Cumhuriyet ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün devrim ilkelerinin savunuculuğunu yılmadan,yorulmadan savunan Atatürkçü Düşünce, uzun ,ince bir yolun sonunda şimdi. Mustafa Kemal Atatürk’ü olan bir ülke Türkiye. Sonunda ilkelerini hayata geçirerek Cumhuriyeti kendi gerçek temellerine oturtacak bir lideri yarattı.

Herkes onun Muharrem İnce olduğunu biliyor. Belki de İADD nin kutladığı gerçek bayram buydu.

 

Mahir Tan     LondraPosta-Londra