İADD ; TBMM’Yİ GERİ ALACAĞIZ

                              TBMM’yi GERİ ALACAĞIZ..

 

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ,her yıl olduğu gibi bu yıl da Londra’da  İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından kutlandı. 23 Nisan 1920 tarihinde kurulan TBMM, halkının Müslüman olduğu ve egemenliğin halk tarafından seçilen Büyük Millet Meclisine ait olduğu tek ülkenin Türkiye olduğunu ilan ediyordu. Bugün 98 Yaşına varan 23 Nisan  1920 devrimi aynı zamanda Dünya’nın ilk çocuk bayramını Türk çocuklarına armağan ederek, onu koruyacak olan genç nesillere emanet ediyordu.  

Türkiye’de halk egemenliğinin simgesi TBMM  ve geleceğimizin garantisi çocuklarımız , 98 Yıllık 23 Nisan bayramları tarihinin en kritik olanını bu yıl kutluyor. Zira ülkemizde Ulusal Egemenlik önümüzdeki 24 Haziran seçimlerinde tarihi bir dar boğazdan geçmek üzere.

İADD başkanı Jale Özer bugün yaptığı konuşmada bunu şöyle ifade etti ; ‘98 Yıl Önce Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu TBMM yi  geri alacağız.’

Gerçekten Türkiye’de Cumhuriyet ve Laiklik düşmanı karşı devrimin 16 yıllık iktidarında yıpratıp parçaladığı ulusal iradeyi, ‘geri almak’ artık tek çözüm olarak kaldı.

Bugün sözkonusu olan ise bir 23 Nisan ruhu.. Karşı devrimci etkiye karşı doğan ulusal tepkinin bir halk iktidarına doğru yönlendirilmesi.

İADD yıllardan beri her 23 Nisan’da çocuklarımız ve gençlerimizle bu görevi üstleniyor.

 

23 Nisan 2018, ülkedeki son günlerin kritik gelişmelerinin etkisiyle, bir birlik ve mücadele günü olarak kutlandı. İADD Başkanı  Jale Özer ve diğer yöneticiler, 24 Haziran’da yapılacak kader seçimi için tüm yurtseverleri, laik ve çağdaş halkımızı Cumhuriyeti ve 98 yaşındaki TBMMyi savunmak için mücadeleye çağırdılar.

İADD nin 98.yıl 23 Nisan kutlamalarına CHP İngiltere yöneticileri ve CHP nin İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da katılarak ülkede ön plana çıkan birlik ve dayanışma hareketine güç kattılar.

Hedef 24 Haziran da TBMM yi geri almak…

 

Mahir Tan    LondraPosta-Londra