İADD; ŞEKER BAYRAMINIZI KUTLAR,UMUT DOLU YARINLAR DİLERİZ

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Bayram Mesaji

 

Bayramlar,birlik ve beraberlik içinde, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, aşını, ekmeğini, sevgisini, üzüntüsünü paylaşarak bir arada yaşama kültürünün  pekiştiği özel günlerdir.

 

Uzun zamandır ülkemizde unutulan bu çok önemli değerleri  tekrar kazanmak ancak ve ancak demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını yeniden inşa etmekle olur.

Özgür, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriye’tinin yeniden inşa edilebilmesi ve parlementer sisteme yeniden dönebilmemiz  için de, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler çok çok önemlidir .

Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk ‘ün“Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” sözlerini hatırlayalım. Ve bugün o UMUT  herzamankinden daha fazla vardır. Yeter ki demokrasiden, özgürlükten,Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilke ve devrimlerinden , barış ve kardeşlikten yana  olalım. Bu yüzden tüm yurttaşların oy kullanması ve sandıklara sahip çıkması çok önemlidir. 

 

Bu bilinçle , İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği olarak gerçek bayramları kutlayacağımız günlerin yakın olduğuna inancımız TAMDIR.

 

Tüm üye ve dostlarımızın Şeker Bayramını kutlar, UMUT dolu yarınlar dileriz.

 

Jale Özer

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı