İADD; ANKARA ZİYARETİ HAKKINDA AÇIKLAMA

ANKARA ZİYARETİ HAKKINDA BASINA  NOT

 

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu ( ADDP)  Başkan Yardımcıları Sayın Jale Özer ve Sayın Mevlit Deniz’in  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’nin bulunduğu Ankara’da   çalışmalarını sürdüren  ADDP Sekreteryasını ziyaretle ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan, ADD Genel Başkan Yardımcısı Sayın Uluç Gürkan ve ADDP Başkanı Dr. Hakan Akbulut ile görüşmüşlerdir.

Görüşmeler sonrasında Genel Başkan Sayın Çölaşan 2018’de Genel Merkezin yapacağı özelliklere seçimlere ve stratejik çalışmalara ADDP’nin dahil edilmesinin önemini vurgulamıştır. ADD Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürkan da ADDP’nin yurtdışında ADD ile ortak çalışmasının dünyadaki tüm Atatürkçüler için bir sinerji ve güç yarattığını dile getirmiştir.

Görüşmelere konusunda bir açıklama yapan ADDP Başkanı Dr. Hakan Akbulut, yurtiçi ve yurtdışındaki Atatürkçüleri kucaklaştırmak ve tüm dünya’daki Atatürkçülerin dayanışmasını güçlendirmek için kurulan ADDP’nin  çalışma ve faaliyetlerini, ADD Genel Merkezi  koordine ettiğini ifade ederek , ADDP Başkan yardımcıları Sayın Özer ve Sayın Deniz’in Ankara’ya yaptıkları ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirmiştir.

Dr. Akbulut ADDP’nin 2018’de çalışma ve faaliyetlerine devam edeceğini ve 2018 yılına girdiğimiz bu günlerde ABD’den bir Atatürkçü derneğin ADDP’na katılma kararı aldıklarını  memnuniyetle öğrenmiş bulunduklarını ayrıca ifade etmiştir.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU (ADDP)