Gülay Yedekçi ; ‘KURUCU PARTİ- KURTARICI PARTİ OLACAK’

Gülay Yedekçi ; ‘KURUCU PARTİ, KURTARICI PARTİ OLACAK’

 

CHP İngiltere Birliği’nin davetlisi olarak Londra’ya gelen CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi yüreklere su serpti. CHP nin propaganda yönü en yüksek konuşmacı milletvekillerinden biri olarak tanınan Yedekçi, 2019 seçimleri için yaptığı öngörülerde partisinin ve birlikte hareket edeceği HAYIR bileşenlerinin iktidarın tüm hile ve çabalarına karşın kazanacağını belirtti. Seçimlere katılımın % 85 i aşması halinde HAYIR ın seçimi % 60 gibi yüksek bir oranla aşacağını kaydeden Gülay Yedekçi, ‘Bu hesabın içine yapılacak % 5 hile oylarınıda koydum’ dedi.

Eğitim-Kadın hakları-Adalet  

Parlamento, Tv  ve halk toplantılarında yaptığı coşkulu konuşmalarla tanınan CHP İstanbul Milletvekili Yedekçi, Londra konuşmasında ağırlığı iktidarın Eğitim, Kadın Hakları ve Adalet alanında yaptığı hukuk dışı ve gerici uygulamalara verdi. Özellikle kadın cinayetleri ve çocuklara tecavüz olaylarında iktidarda bulunan güçlerin gerici uygulamaları ve onların müsamahası sonunda gemi azıya alan sözde din adamlarını suçlayan Gülay Yedekçi ’28 çeken geçtiğimiz son şubat ayında öldürülen kadın sayısı 45’ oldu dedi. Kadın cinayetleri ve Çocuklara yapılan tecavüzlerde Dünya’da 3. Avrupa’da ise 1. Sırada olduğumuzu söyleyen CHP milletvekili, ‘bu seçimlerde mutlaka bu iktidarın değişmesi lazımdır’ dedi. CHP nin Cumhuriyet için ‘Kurucu parti olduğu gibi Kurtarıcı Parti’ olduğunu vurgulayan Yedekçi, 2019 de seçimleri kazanacaklarından ‘adı gibi’ emin olduğunu kaydetti.

16 yıldır iktidardalar- Muhalefeti Suçluyorlar

16 Yıl önce iktidara gelen AKP yönetiminin Türkiye’nin bugün içinde bulıunduğu durumun tek sorumlusu oıduğunu belirten Gülay Yedekçi, halkın parası ile gerçekleştirilmiş tüm kamu mallarının tam bir peşkeş politikası ile Hükümetin yandaşı olan firmalara verildiğini kaydetti. Cumhuriyetin büyük ekonomik başarılarından biri olan şeker fabrikalarını, CHP olarak sattırmayacaklarını vurgulayan Yedekçi, ‘Eğer başarılı olamazsak bu fabrikaları kooperatifler kurarak biz satın alacağız. Onlar yine bizde kalacaklar’dedi.

Gülay Yedekçi, Londra konuşmasında kadın ve çocuk tecavüzlerine geniş bir yer ayırarak Türkiye’deki en olumsuz gelişmenin bu olduğunu vurguladı. Bunun tıpkı geçmişte yönetimin desteğinde gelişen FETÖ örgütü gibi şimdi onun yerine yerleşme savaşımı içinde bulunan sözde din adamları ve onların bağlı bulundukları tarikatların yarattığı ortam nedeniyle gerçekleştiğini söyleyen İstanbul Milletvekili, eğitim sisteminin ve din eğitimi adı altında yürütülen rejimin bunun  yaratıcısı ve destekçisi olduğuna işaret etti. Ekonomi,Eğitim,Yargı ve Dış Politika gibi devletin ve rejimin kilit alanlarında ülkeyi tam bir çıkmaza sokan AKP yönetiminin iktidardann gitmemek için Parlamento da ittifak yasası olarak bilinen değişiklikleri ve seçim kanununda ‘ oy hırsızlığını meşru hale getiren’ değişiklikleri yaptığını söyleyerek, ‘muhalefeti suçlayacak malzeme yaratabilmek için bizi de ittifaklara zorluyorlar’  diyen Yedekçi, CHP’ye bazı partilerle ittifak kurması halinde terör destekçisi suçlaması yapmak için ‘sizde ittifak kurun’ diyorlar dedi. 2019 Seçimlerinde sandık güvenliğini sağlamak için diğer Hayır unsurları ile çok geniş bir hazırlık yaptıklarını belirten Gülay Yedekçi; ‘Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Oy çaldırtmayacağız. Halkın oylarına sahip çıkacağız’ dedi.

 

Mahir Tan       LondraPosta-Londra