CHP’DE ELİF GELİRLİ MANİFESTOSU

CHP İNGİLTERE’DE ELİF GELİRLİ MANİFESTOSU

 

CHP İngiltere Birliği’nde 15 Nisan günü yapılacak olan kurultay öncesi Başkan adayları meydana çıktı.Türkiye’de Cumhuriyeti ve değerlerini savunmada kadınlar öne çıkarken, sevindirici bir gelişme, iki adayın da kadın olması. Dün Kuzey Londra’da Capital Restorant’ta yapılan toplantıda Başkan Adayı Elif Gelirli adaylık manifestosunu açıkladı. Ekonomist ve Siyaset Bilimcisi Gelirli’nin karşısında şu anda yönetim kurulunda bulunan Başkan Adayı Sibel Özçelik var.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi mezunu olan Gelirli, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler  Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Londra’da Finans Ekonomisi master eğitimi yaptı.

1 Nisan günü bir Başkanlık Manifestosu yayınlayan Elif Gelirli ve çalışma arkadaşları yönetime gelmeleri halinde ilk 100 gün içinde gerçekleştirecekleri değişiklikleri anlattılar. Gelirli’nin önümüzdeki dönem CHP İngiltere Birliği yönetimindeki çalışmaları esas olarak, Parti içinde farklı düşünce sahiplerine eksiksiz bir demokrasi uygulanması, finans ve mali yetersizlik sorunlarına çözüm bulunması, parti demirbaşlarının kişilerin mülkiyetinden alınıp parti tüzel kişiliğine devri  ve tüm demokratik güçler ve örgütlerle canlı ve fiziksel bağlar kurulması  olarak sıralanıyor.

Başkanlık açıklaması konuşmasında Türkiye’de içine girilen 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine değinen Elif Gelirli; ‘T.C vatandaşlarının ülkemizi bu durumu getiren AKP zihniyetine karşı aydınlık bir gelecek için CHP çatısı altında birlik dışında bir seçenek olmadığı kanısında olduğunu’ söyledi.    AKP iktidarı altında ülkemizde rejimin değiştireildiği ve bu değişimin gerici ve otoriter bir rejim yönünde olduğunu belirten Gelirli, İngiltere CHP’nin seçimlerde daha aktif biçimde mücadele ederek,Atatürk İlke ve inkılaplarının takipçisi olarak, ülkemize daha fazla katkı sunacaklarını kaydetti.

15 Nisan’da yapılacak genel kurulda,sorular üzerine, birlik ve tek liste olmak için öneride bulunduklarını ve birlik yanında bir tutum izleyeceklerin vurgulayan Elif Gelirli , ‘CHP Türkiye’nin Çimentosudur’ diyerek bizde aynı ilkelerle çalışacağız dedi.

Mahir Tan       LondraPosta-Londra