Charles’ın ‘bilinç altından’ gelen ses

      Devrilen ‘Royal’ Çam

Charles, bir CIA ayaklanması ile iktidara gelen Ukrayna hükümetinin en büyük sokak desteğini sağlayan Swoboda partisi ve Ukraynalı neonaziler dururken, onlara karşı çıkan Putin’i Hitler’e benzetti.                        

“Royal” Gaf
                          
İngiltere’nin Veliaht Prensi Charles, İngiltere ile Rusya arasında yeni bir diplomatik kriz çıkarabilecek büyüklükte bir çam devirdi. Kanada’da yapılan bir özel toplantıda, ‘Nazilerin 2. Dünya savaşı başlarında Danzig’de yaptığı Yahudi Katliamı kurbanlarından bir ailenin hayattaki üyeleri ile yaptığı konuşmada, ‘Şimdi de aynı işi Putin yapıyor’ dediği Sunday Mail muhabiri tarafından açıklanınca, İngiltere’de ortalık karıştı. İngiltere’nin eski Rusya Büyükelçisi tarafından ‘Hitler ile savaşta 24 milyon insanını kaybetmiş bir ülkeye yapılacak en büyük hakaret’ olarak nitelendirilen Prens Charles’ın özel konuşması, İngiltere’de iktidar ve muhalefet partileri liderleri tarafından ‘özel konuşmada görüş bildirme’ gerekçesiyle savunuldu. Rusya ile ABD’nin başını çektiği Batı kampı arasındaki gerginliği, ‘Royal’ seviyeye taşıyan Charles’ın Putin yorumu, beklendiği gibi Rusya tarafından ciddiye alındı ve büyük bir tepki ile karşılandı.

Gerçek Naziler sizinle birlikte


Prens Charles’in Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde, Holokost kurbanı bir Yahudi ailenin üyeleri ile yaptığı özel konuşma, İngiltere’de parlamento üyeleri ve medya tarafından ‘özel konuşma’ yönüyle gündem dışına atılmaya çalışılıyor. Ne var ki 6 haziran günü Fransa’nın Normandiya kıyılarında yapılacak olan ‘D day’ günü gösterilerinde, büyük bir ihtimalle Prens Charles’ın ‘Hitler’e banzettiği Vladimir Putin’ ile bir araya gelmesi bekleniyor. Bir CIA ayaklanması ile iktidara gelen Ukrayna hükümetinin en büyük sokak desteğini sağlayan Swoboda partisi ve Ukraynalı neonaziler dururken, onlara karşı çıkan Putin’i Hitler’e benzeten Charles’tan, Rusya yöneticilerinin ‘bir açıklama istediği’ Dünya medyasında yer aldı.
 

Ukrayna Nazi savaş suçlusu Bandera için hatıra pulu çıkardı

                     

Onbinlerce Yahudi ve Polonyalı öldüren parti


2013 yılı sonunda Ukrayna’da yapılan bir sokak darbesiyle seçilmiş Yanukowitch yönetimini deviren, CIA destekli sokak darbesinin en büyük gücü, ‘Kolej Birliği’ adı altında örgütlendirilen Neonazi ‘Swoboda’ partisi üyeleriydi. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere Batı’nın parasal ve askeri desteğine dayanan yeni Ukrayna yönetimi, içinde Swoboda partisinin 5 bakanını barındırıyor. Bu partinin ve Ukrayna’da değişik isimler altında iktidara ortak çıkan Neonazi ideoloji sahiplerinin ‘ideolojik lideri, 2. Dünya savaşında Nazilerle ittifak yapan ve fiilen Yahudi ve Polonyalı katliamlarına katılan Ukrayna Milliyetçi Partisi lideri Stephan Bandera idi. Halen Swoboda partisinin mitinglerinde resimleri taşınan Nazi İşbirlikçisi Bandera, 2008 yılında Ukrayna’da yine CIA tarafından tezgahlanan bir darbe ile ilk kez iktidara getirilen, aynı partiden Yuschenko tarafından iktidarın sembolü haline getirilmişti. 2009 yılında Batı destekli Yuschenko yönetimi, 2. Dünya savaşı sonrasında ‘Nazi İşbirlikçisi’ olduğu için Nurnberg Savaş Suçları Mahkemesi tarafından mahkum edilen Stephan Bandera’nın resmi hatıra pullarını bastırmıştı. Aynı tarihlerde Polonya hükümeti ve Dünya Yahudiler Birliği tarafından protesto edilen Ukrayna Hükümeti, bugün Batı desteğinde Doğu Ukrayna’da Rus asıllı Ukrayna vatandaşlarına karşı baskı ve faşist şiddet politikası uyguluyor. İngiltere’nin gelecekteki kralı olarak bilinen Prens Charles’ın, Kanada’da yaptığı özel konuşmada ki Putin-Hitler benzetmesi, ‘tarih bilgisi yoksunluğu’ yanında, bir de bilinç altında Ukrayna’dan dolayı yerleşen ‘suçluluk duygusunun’ dışa vurumu olarak değerlendiriliyor.
Mahir Tan / LondraPosta / Londra

Telif hakkı saklıdır 2014! Kaynak gösterilmeden yazı, fotograf ve video kullanılamaz!