ANNE LÜTFEN ÖLME…. ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu’ndan basın açıklaması:

 

ANNE LÜTFEN ÖLME

On yaşında bir kız çocuğunun feryadı, bıçak gibi saplandı ülkenin bağrına. O çığlık hala hepimizin kulaklarında “Anne Lüften Ölme”

Küçücük bir kız çocuğunun yakarışları özelde annesine olan feryadı ama aslında memleketin perişan halinin de çığlığı değil mi?

Yalnız son 6 ay içinde yaşananlar dahi boğazı kesilmiş memleketin kan kaybeden hali değil mi?

Yaşanan siyasi gelişmeler,
Batan ekonomi,
Salda Gölü katliamı,
Kaz Dağları katliamı,
Şehit edilen askerlerimiz,
Her gün çıkarılan yangınlar,

Ülkece yanıyoruz her anlamda. Ahlaken, hukuken, vicdanen…

Kedimiz, köpeğimiz, ormanda ki ağacımız, sincabımız, evimizdeki suyumuz, çocuğumuz ve annemiz her gün başka türlü katlediliyor.

Bir kez daha Atatürk’ün o tarihi uyarısı geliyor aklımıza “Memleket dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, delalet ve hatta ihanet içinde bulunabilirler”

Çöküşün başlangıcı, ülkenin kuruluş temellerinin dinamitlenmesiyle başlamadı mı? Adalet kurumunun belirli bir zümrenin eline geçmesiyle birlikte çöken sistemin enkazı altında inim inim inliyoruz hep birlikte.

Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk’ün kurduğu çağdaş, eşitlikçi, Adalete dayalı kuruluş felsefesinden uzaklaştıkca; yağma, talan, ahlaki çöküntü, sosyal ve ekonomik adaletsizlik ve en önemlisi ortak yaşama kültürü her geçen gün biraz daha çürüyor.

Ve bizler o kız çocuğu gibi feryad ediyoruz annemize, memleketimize “Anne Lütfen Ölme”

Atatürkçü Düşünce Dünya platformu dernekleri ve üyeleri olarak, on yaşında ki kızımız başta olmak üzere katledilen tüm canlarımızın acısını derinden paylaşıyor ve başta siyaset kurumu olmak üzere, ülkenin tüm demokratik sivil kurum ve kuruluşlarını akla, vicdana ve adalete davet ediyoruz.

Kızımızın çığlığı, hepimizin çığlığı olsun.

“Anne Lütfen Ölme”

 

ADDP Yötetim Kurulu adına
Başkan
Mevlit Deniz