Anadolu Partisi’nin İngiltere Atağı

      
 
İngiltere Temsilcisi Cemil Gürsel, Anadolu partisi Genel Baişkanı Emine Ülker Tarhan ve Başkan yardımcısı  Türker Ertürk
 
            Anadolu Partisi’nin  İngiltere Atağı
       Ankara Milletvekili Emine Ülker tarafından kurulan Anadolu Partisi yurt dışı örgütlenme adımlarına Londra’dan başlıyor. Türkiye’de geçtiğimiz kasım ayında kuruluşu yapılan Anadolu Partisi, iki ay gibi kısa bir süre içinde 2015 seçimlerine katılmak için gerekli hukuki zorunlulukları gerçekleştirmenin yanında ülkenin çok büyük bir bölümünde örgütlenme çalışmalarını da tamamladı. Türkiye dışpında yaşayan Türk toplumu için de kısa bir sürede ‘ülkenin umudu’ haline gelen Anadolu Partisi, Dünya’nın önemli politik merkezlerinden biri olan Londra’da parti temsilciliği ve örgütlenmesi için ilk adımları attı. Anadolu Partisi- İngiltere örgütlenmesi için Başkanlık Divanı tarafından Av. Cemil Gürsel görevlendirildi. İlk mesajını Ankara’dan ‘LondraPosta’ ya veren Cemil Gürsel, ‘Anadolu Partisi ile Türkiye özlemini çektiği gerçek bir muhalefet partisine kavuştu. Bunu Başkent Ankara ve doğum yerim olan Antakya’da net olarak gördüm. Türk toplumu bağımsız bir ulus-devlet, laik ve çağdaş bir ülke ve gerçek bir demokrasi için Genel Başkanımız Emine Ülker Tarhan ve arkadaşları tarafından açılan bayrak etrafında toplanıyor. Yeni, yılın ilk günlerinden itibaren Dünya’nın en etkili politika ve kültür merkezlerinden bir olan Londra’da yaşayan Türk toplumu içinde örgütlenme çalışmalarına başlıyacağız.’ dedi.

Cemil Gürsel, Londra Türk toplumunun yakından tanıdığı Emekli Amiral Türker Ertürk ile

 

                                    ‘Umudumuz Gençlik’
Anadolu Partisi’nin kuruluş çalışmalarının ilk günlerinden beri ilk günlerinden beri Türkiye’de yapılan çalışmaları yakından izleyen Av. Cemil Gürsel uzun yıllardan beri Londra’da yaşayan Türk toplumunun saygın üyelerinden biri. Yüksek öğrenimini İngiltere’de tamamlayan Cemil Gürsel, İngiltere ve Türk hukuk sistemlerinde olduğu kadar Uluslararası hukuk alanında da çalışmalar yaptı. Uluslararası tahkim hakimi ünvanını da taşıyan Gürsel, Orta-Doğu politikaları konusunda da araştırmalar yaptı.Gazetemize yaptığı açıklamada;  Anadolu Partisi’nin ‘Türkiye’de ‘beklenen adım’ olduğunun kısa zamanda ortaya çıktığına’ işaret eden Cemil Gürsel, ‘Türkiye’de gericilik, bölücülük ve soygun esasına dayanan iktidar yapısının parçalanması için tek gerçekçi umudun Anadolu Partisi olduğu artık gün gibi aşikar halk kitleleri önünde. Özellikle gençlik ve kadın kitleleri değişim ve özgürlük adımları için Anadolu Partisine akın ediyor. Biz de bunu yüzbinlerce insanımızın yaşadığı İngiltere’de gerçekleştirmek için yola çıktık. Örgütlenmemizde gençlik ve kadın inisyatiflerine ağırlık vereceğiz. Anadolu Partisi’nin güneşini İngiltere Türk toplumunun üzerinde parlatmak için yola çıktık’ dedi.  
Mahir Tan            LondraPosta-Londra