ADD GENEL BAŞKANI PROF. SÜHEYL BATUM LONDRA’DA

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. Yılında İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği, ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum’un katılımı ile bir anma ve anlama programı düzenliyor. Son dönemin bu önemli toplantısı 7 Kasım 2018 tarihinde 19.30 da Grand Palace Banqueting Suitte salonunda yer alıyor.
 

 

Değerli Üyeler, Dostlar

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin  80. yılında O’nu her zamankinden daha çok özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıyoruz.

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ,7 Kasım 2018, Çarşamba akşamı Grand Palace Banqueting Suitte’te Ata’mızı Anma ve Anlama programı düzenliyoruz.

Bu önemli gecemize Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı ve Anayasa Profesörü Sayın Süheyl Batum konuşmacı olarak katılacaktır.

Konuşma sonrasında programımız, Sayın Süheyl Batum ile sohbet etme fırsatını da bulacağınız Resepsiyon ve  Devrim Kostümleri Tasarım Sergisi ile devam edecektir.( Derneğimizin de üyesi, genç bir moda tasarımcısı olan Esengül Şaşı’nın ‘Devrim Kostümleri’ adıyla düzenlediği ve Cumhuri-yet Devrim’lerinden esinlenerek tasarladığı kostüm tasarımları sergisi)

Hepinizden ADD üyesine yakışan inanç ve kararlılıkla bu önemli etkinliğe aileniz ve dostlarınızla katılmanızı ve etkinlik ilanını mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaştırmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla.

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği  Yönetim Kurulu.

Etkinlik detayları

Tarih: 7 Kasım 2018 Çarşamba, saat 19:30
Yer: Grand Palace, 242 High Road, London, N22 8JX

Giriş ücretsiz  |  Wood Green (Piccadilly Line) istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesi

———————————————————————————-
PROF. DR. SÜHEYL BATUMBedii Süheyl Batum, 6 Mayıs 1955’te İstanbul’da doğdu. Babasının adı Mehmet Sıtkı Sadık, annesinin adı Rezan Güloz’dur.Hukukçu, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Paris I Pantheon Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek ihtisası ile doktorasını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku kürsüsüne asistan olarak girdi. 1985 yılında doktor, 1990 yılında doçent, 1996 yılında profesör unvanı aldı. Galatasaray Üniversitesinde 1997-2000 yılları arasında İletişim Fakültesi Dekanlığı yaptı. 2000-2003 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı ve 2003-2007 yılları arasında da Rektörlüğü görevlerinde bulundu. Yayınlanmış 5 kitabı, çok sayıda makalesi bulun-maktadır. Çok iyi düzeyde Fransızca, orta düzeyde İngilizce bilen Batum, evli ve 2 çocuk babasıdır.

SİYASİ HAYATI

– 22 Mayıs 2010’da Cumhuriyet Halk Partisi 33. Olağan Kurultayı’nda CHP üyesi oldu. 23 Mayıs’ta da delegelerin oylarıyla CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.
– 29 Mayıs 2010 tarihli Parti Meclisi’nde CHP Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) seçildi.
– 3 Kasım 2010’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Önder Sav’dan boşalan Genel Sekreterlik makamına getirildi.
– 18 Aralık 2010 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi 15. Olağanüstü Kurultayı’nda 1089 oyla yeniden Parti Meclisi üyeliğine seçildi.
– 25 Aralık 2010’da toplanan Parti Meclisi’nin kararıyla Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.
– 12 Haziran 2011’deki Milletvekili Genel Seçimlerinde, CHP Eskişehir Milletvekili olarak TBMM’ye girdi.
Prof. Dr. Süheyl Batum 2018 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığına seçilmiş olup, halen bu görevi yürütmektedir.

——————————————————————————-
“DEVRİM KOSTÜMLERİ TASARIM SERGİSİ “
ESENGÜL ŞAŞI

Genç bir moda tasarımcısı olan Esengül Şaşı’nın ‘Devrim Kostümleri’ adıyla düzenlediği ve Cumhuriyet Devrimleri’nden esinlenerek tasarladığı kostüm tasarımları  sergisi :
Atatürk’ün önderliğinde 20inci yüzyıl aydınlanmasına damgasını vuran Türk Devrimi, Esengül’ün tasarımlarında yeniden üretiliyor. Şapka Devrimi, Harf Devrimi ve Cumhuriyet’in temellerini oluşturan diğer devrimler ‘Feride’nin rüyası’ oluyor. Geleceğe umutla bakan genç kuşaklar yürümeye başladığında ‘podyum’ bir tarih sahnesine dönüyor. Türk Devrimi’nin bayrağı genç bir kadının vücuduna sarılıyor.
Esengül Şaşı’nın devrim kostümleri bu çerçevede bir yolculuk olarak önümüze çıkıyor. Bir devrim yolculuğu: Sürekli ve kesintisiz. Her yediği darbeden sonra yeniden kuşanarak yoluna devam eden Türk Devrimi’nin yolculuğu olarak okuyabilirsiniz devrim kostümlerini.
Feride’nin rüyası eteğini devrim rüzgarında savurarak gözlerimizin önünden geçiyor.