ADD den CHP’ye ‘en az yarı’ çağrısı

ADD den CHP’ye  ‘en az yarı’ çağrısı
PKK TARAFINDAN ATATÜRK HEYKELLERI YAKILIYOR YIKILIYOR.
Ortadoğu ‘nun sınırlarının ABD,AB ve İSRAIL ‘in menfaatleri doğrultusunda yeniden çizilmesi olarak özetlenebılecek olan Büyük Ortadoğu Projesı nin Türkiye’de uygulanmasını sağlamak üzere 2002 de iktidara taşınan AKP ‘nin ,üstlendiği görev gereği ısrarla sürdürdüğü ” AÇILIM -ÇÖZÜM sürecinin REJİMİ tehdit eder hale gelmesi kaçınılmaz idi.
Bugün ŞIMARTILAN PKK SAYESINDE TERÖRÜN İŞİD’ i bahane edip ATATÜRK HEYKELLERINI YAKMASI BEKLENEN ŞEY. BU POLITIKANIN SORUMLUSU OLANLARI LÂNETLIYORUZ.
Daha dün anadilde eğitime aykırı diye DEVLET okullarını yaktılar.
Daha öncede karakol yapımı bahanesiyle yol kesip araçları yaktılar,elektirik kesintilerini gerekçe gösterip binaları yağmaladılar,HES İnşaatlarını boykot diye şantiyeleri yıktılar. Adam kaçırmaya,korucuları öldürmeye devam ediyor,mahkeme kurup yargılama yapıp cezaya hükmediyorlar. Bu devletten maaş alan milletvekili kendi devletını taşlıyor. Askerimiz,polisimiz HÜKÜMETIN EMRI NEDENIYLE görevini yapamıyor, teröriste haddini bildiremiyor.
Yandaş tv ve basın,bölücü ve Onların yanında yer alan siyasi çevreler ya bu şiddeti görmezden geliyor yada hak arama olarak değerlendirip alkışlıyor.
Sorumlusu olan HÜKÜMET ISE, bütün bu olanları sadece izliyor ve gündemi değiştirmek için yeni hamleler yapıyor,örneğin TÜRBANI ilk öğretime sokarak milletin dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyor.
AÇILIM-ÇÖZÜM SÜRECİNİN SONUCU BU. CUMHURIYET, DEVLET SONLANDIRILIYOR.
AYNI daha önce Piyasaya sürülen ama kabul görmeyen ,ne var’ki önümüzdeki genel seçimler sonunda yine önümüze konacak olan ve referandumla halkı kabule zorlayacak olan YENI ANAYASA gibi.
ONUN AMACIDA DEMOKRASIYI GELIŞTIRMEK DEĞIL,AYNI AÇILIM-ÇÖZÜM SÜRECI GIBI BİRLİĞİMİZİ, BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ SONLANDIRMAKTI.
ÇÜNKİ Bu İKTİDAR verdiği bu sözleri yerine getirdiği sürece iktidarda kalabileceğini ve kendi ÖZEL GÜNDEMINI, 2023HEDEFİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİNİ BILIYOR ve aslında artık bütün adımlarını açıktan atıyor.
EVET BU SÜRECIN SORUMLUSU BAŞTAN SONA HÜKÜMET. AMA BU SÜRECIN SONUNUN REJIME ,DEVLETE ,DEMOKRASIYE YÖNELIK BIR TEHLIKE OLDUĞUNU ŞU VEYA BU NEDENLE ÖNGÖREMEYEN VE SONUÇTA ETKIN MÜCADELE ETMEYEN ,BAŞTA SIYASI MUHALEFET PARTILERİ OLMAK ÜZERE TÜM TOPLUM KURULUŞLARI DA KUSURLU VE SORUMLUDURLAR.
BU NEDELE , BIR KEZ DAHA VE ISRARLA ATATÜRK CUMHURIYETI ILE VAROLAN VE VARLIĞINI SÜRDÜREN,TÜM SIYASI PARTILERE, DEMOKRATIK KITLE ÖRGÜTLERINE, MESLEK VE SIVIL TOPLUM KURULUŞLARINA VE YARGI TEMSILCILERINE SESLENIYORUZ;
1) BU CUMHURIYETE ÇOK ŞEY BORÇLU OLDUĞUMUZU ,OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN.
SEÇIM SONUÇLARINA ITIBAR EDECEKSEK , ARKANIZDA TEMSIL ETTİĞİNİZ KITLELERIN EN AZ YARISINI “TEMSIL” ETMEK ZORUNDASINIZ. ENAZ BU “YARI” BU GİDİŞE DUR DIYOR. BU SESE KULAK VERMELISINIZ.
2) ARANIZDAKİ AYRILIKLARI ERTELEMELI VE CUMHURIYETIMIZIN ” ÇAĞDAŞ DEMOKRATİK HUKUK DEVLETI ” OLARAK KALMASI,ÜLKENIN BÜTÜNLÜĞÜ VE DEVLETIN KAYBEDILEN ITIBARININ IADESI İÇİN ÇOK GEÇ KALMADAN HALKIN YANINDA YER ALMALI, BIRLIKTE MÜCADELEYE BAŞLAMALISINIZ
3) AKSİ HALDE, HALKIN MÜCADELESI ILE DE BU CUMHURIYET BU BADIREYI ATLATACAK , AMA SIZLER TARIHTE VAHDETTIN HÜKÜMETINE YARDIM EDEN YADA SESSIZ KALANLAR GIBI TARIHTE YERINIZI ALACAKSINIZ.
4) GÜN , VATANIN ,CUMHURIYETIN GELECEĞINE SAHIP ÇIKMA KENDI KIŞISEL MENFAATLERIMIZIN ÖNÜNE KOYABILME ve BU SINAVDAN ALNIMIZIN AKI ILE ÇIKMA GÜNÜDÜR.TANSEL ÇÖLAŞAN
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞI GENEL BAŞKANI.